post

Horror z „happy endem”

Emocje, bramki, zwroty akcji, oraz nietuzinkowe zagrania, czyli wszystko to stanowi kwintesencję piłki nożnej zostało zaserwowane przez naszych zawodników wszystkim tym którzy w sobotę o godzinie 13.00 zameldowali się na krośnieńskim Legionów 1. 

Od samego początku spotkania obraz meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Mocny początek w wykonaniu gości, po których prze okres 20 minut optyczną przewagę uzyskały Karpat Krosno przejmując inicjatywę na placu gry.

Mimo tego w 25 minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Kamil Aab który z 5 metra przestrzelił wysoko ponad bramką. 

To co nie udało się Aabowi, zwieńczył Kornel Kołacz wykorzystując podbramkowe zamieszanie i pewnie wpakował piłkę do siatki Mateusza Krawczyka.  

Najbliżej wyrównania przed przerwą był Bartłomiej Wojtasik, po strzale którego piłka odbiła się od poprzeczki, oraz Rafał Dusiło który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki Dawida Kaszuby.

 Po przerwie na stadionie przy ulicy Legionów 1 ropoczęła się prawdziwa piłkarska uczta. Podopieczni Dariusza Liany od samego początku zasygnalizowali że nie mają zamiaru składać broni i z pełnym impetem ruszyli do ataku. 

 Wyrównanie dla drużyny gospodarzy w 57 minucie uzyskał Karol Knap trafieniem z rzutu wolnego. 

22 minut później mieliśmy już 2-1 dla Karpat Krosno. Dominik Kowalski przedarł się w polu karnym między dwójką rywali i z pełnym impetem huknął tuż pod poprzeczkę bezradnego Dawida Kaszuby.  

Nasza radość nie trwała długo. Zaledwie 2 minuty później wyrównał Mateusz Prokop. 

Wybuch euforii biało-niebieskich miał miejsce w doliczonym czasie gry kiedy to wprowadzony kilka minut wcześniej Marek Fundakowski doskonale opanował piłkę w polu karnym, obracając się z rywalem na plecach i z zimną krwią wpakował piłkę do bramki gości. 

0-1 Kornel Kołacz (28)

1-1 Karol Knap (57)

2-1 Domniki Kowalski (79)

2-2 Mateusz Prokop (81)

3-2 Marek Fundakowski (92)

Karpaty Krosno: Krawczyk – Partuta, Król, Kowalski, Knap, Wojtasik Stasz, Blezień, Sikorski, Dusiło, Zych

Sokół Kolbuszowa Dolna: Kaszuba – Karkut B, Wójcik, Aab, Kołacz, Płudowski, Dziedzic, Miśko, Gorzelany, Sroka, Prokop