post

Inauguracyjna porażka z „beniaminkiem”

Wynikiem 3-0 na korzyść drużyny Głogovi Głogów Małopolski zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy wyżej wspomnianymi a krośnieńskimi Karpatami, otwierające kampanię ligową 2019/2020.

Drużyna Głogovi, jedna wielka niewiadoma. Beniaminek rozgrywek, solidnie wzmocniony takimi nazwiskami jak chociażby Dawid Pałys-Rydzik, jeden z liderów ubiegło-sezonowego Izolatora Boguchwała. Do tego doświadczony Krzysztof Szymański, który tego dnia mocno dawał się we znaki naszej formacji defensywnej, a w przeszłości miał okazję przywdziewać biało-niebieski trykot. Ostoja defensywy Wisłoka Wiśniowa w osobie Wiesława Kozubka, czy też mający za sobą ogromny bagaż doświadczeń występów na ekstra-klasowych boiskach Łukasz Szczoczarz

Już w 6 minucie spotkania tracimy bramkę za sprawą trafienia Adriana Szyszki. Od tego momentu gospodarze przybierają defensywną postawę i mimo dobrej gry naszej drużyny nie udaje nam się sforsować zapory postawionej przez przeciwnika z Głogowa.

Na domiar złego w 60 minucie spotkania za faul taktyczny w okolicy 16 metra, czerwoną kartką ukarany zostaje Grzegorz Gierlasiński i od tej pory kontynuujemy mecz w osłabieniu.

Na 10 minut przed końcem na 2-0 dla drużyny beniaminka rozgrywek podwyższył Jakub Delekta, a zaledwie 4 minuty później mieliśmy już 3-0 za sprawą trafienia Macieja Hajkowicza.

Wynik zdecydowanie gorszy niż gra, aczkolwiek ciężko się tym usprawiedliwiać gdyż jak wszystkim dobrze wiadomo w piłce nożnej w świat idzie wynik, a wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek.

W kadrze na to spotkanie zabrakło kontuzjowanego Sylwka Sikorskiego, oraz Szymona Blezienia. Karpaty Krosno na boisku w Głogowie zaprezentowały się w następującym składzie:

Krawczyk – Gierlasiński, Wilk, Król, Knap, Czelny (
46 Fundakowski), Dziadosz ( 35 Mazur – 68 Sęp) , Wojtasik (82 Matysik), Kowalski (68 Kasperkowicz), Stasz, Śliwiński

Jak mawia znane staropolskie przysłowie „pierwsze koty za płoty”, a my unosimy głowy w górę i całe skupienie przenosimy na najbliższą okazję do rehabilitacji, już w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 kiedy to na Legionów 6 zawita drużyna Korony Rzeszów.

My z naszej strony już teraz gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do spędzenia tego popołudnia na krośnieńskim Legionów 6, a tym samym do wsparcia biało-niebieskich w tym arcyważnym ligowym pojedynku.