post

Kolejny pojedynek… Pójść za ciosem

Emocje derbowe dopiero co opadły, a już w najbliższą sobotę czeka nas kolejny bardzo ważny mecz. Do Krosna przyjedzie Wisłok Wiśniowa, czyli aktualnie czwarta ekipa naszej ligi.

Dwa ostatnie mecze biało-niebieskich zakończyły się zdobyciem kompletu 6 punktów i strzeleniem 6 bramek! Drużyna zaczyna wyglądać coraz lepiej, zauważalne jest ustabilizowanie formy i jeszcze większa determinacja. Świadczyć o tym może chociażby bardzo dobra i mądra gra w derbach z Ekoballem Sanok, gdzie wygraliśmy 2:1 pokazując kto rządzi w Starym Województwie Krośnieńskim.

Drużyna z Wiśniowej jest jedną z rewelacji aktualnego sezonu, zespół, który nie był w gronie faworytów do walki o awans, po 22 kolejkach zajmuje wysokie 4 miejsce z dorobkiem 44 punktów, na co złożyło się 13 wygranych i 4 remisy.

W pierwszym meczu, który odbył się 2 września ubiegłego roku, Wisłok pokonał Karpaty 2:0. Był to mecz z dwoma niewykorzystanymi rzutami karnymi, najpierw jedenastkę przestrzelił Mateusz Rutyna z Wisłoka, a kilkanaście minut później to samo spotkało Marka Fundakowskiego.
Spoglądając w statystyki obydwu zespołów, to forma bardziej wskazuje na korzysć gości sobotniego meczu. Krośnianie w ciągu ostatnich 5 spotkań zdobyli 7 punktów, wygrywając dwa mecze i jeden remisując. Pozostałe 2 spotkania to przegrana na inaugurację w Gorzycach, a następnie walkower w meczu z Jarosławiem. Wisłok natomiast uzbierał 11 punktów, 3 razy wygrywając i 2 remisując.
Wisłok to jedna z lepiej grających ekip na wyjeździe, krośnianie natomiast są w czubie, jeśli chodzi o mecze rozegrane „na swoim podwórku”.

Mimo lepszego bilansu rywala Karpaciarzy, mamy nadzieję, ze biało niebiescy pokarzą krośnieński charakter i podtrzymają swoją dobrą passę.

Niestety sobotni mecz będzie ponownie rozegrany bez udziału publiczności.

Jednakże zapraszamy wszystkich fanatyków do śledzenia relacji live z tego spotkania na platformie polsport.live. Dodatkowo tak samo jak na meczu z Igloopolem, każdy posiadacz ważnego karnetu, otrzyma darmowy dostęp do transmisji.

Dodatkowo prezentujemy garść statystyk i ciekawostek przed meczem z Wisłokiem Wiśniowa: