post

Startuje runda wiosenna!

Długo wyczekiwany powrót na ligowe boiska już za 3 dni! Pierwszy mecz krośnieńskie Karpaty rozegrają w Gorzycach ze Stalą.

Na ten dzień czekaliśmy od 17 listopada 2018 roku! Wtedy Karpaciarze rozegrali ostatni mecz ligowy rundy jesiennej i pokonali rzeszowską Koronę 4:1!

Już za 3 dni wracamy do walki o kolejne ligowe punkty, a naszym pierwszym przystankiem będą Gorzyce.

W pierwszym meczu, który inaugurował rozgrywki ligowe, krośnianie wygrali 3:0 i nawet objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Ostatecznie pierwsza runda została zakończona na 7 miejscu. Nasz najbliższy przeciwnik, po rozegraniu 17 meczy plasuje się na 16 pozycji w ligowej tabeli i uzyskał 12 punktów, na co złożyły się 3 wygrane i 3 remisy, 11 rywalizacji padło łupem przeciwników gorzyckiej Stai.

Stalowcy na swoim podwórku wygrali zaledwie jeden mecz a zremisowali 2. Mamy nadzieję, że w sobotę z wyniku bardziej będą cieszyć się Karpaty, które miały rewelacyjną końcówkę rundy jesiennej! Przypominamy, że na ostatnie 9 meczy Karpaciarze wygrali, aż 7 a zremisowali 2. Oby passa meczu bez porażki trwała przez najbliższe 17 spotkań rundy wiosennej!

W szeregach drużyny doszło do kilku zmian, najbardziej odczuwalny może być brak doświadczonego Romana Botvynnyka, który pomimo wczesnych zapowiedzi powrotu do Krosna i gry na wiosnę w biało-niebieskich barwach, zmienił swoją decyzję a nawet porzucił całkowicie czynne uprawianie futbolu. Jednak nie ma osób niezastąpionych! Do zespołu zostało włączonych 6 zawodników, 5 grało dotychczas w grupach juniorskich Karpat a Patrick Matysik wzmocnił drużynę po przyjeździe do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo młodzi piłkarze, którzy już mają za sobą rundę jesienną, nabrali dużo doświadczenia i pewności siebie, więc któryś z nich powinien z powodzeniem zapełnić lukę po Romanie.

Mecz w Gorzycach będzie trochę niewiadomą, gdyż zawsze powrót na boiska naturalne po zimowej przerwie jest specyficzny. Jednak krośnianie mają już za sobą sparing na boisku z naturalną trawą, w ubiegłą sobotę wygrali z Błękitnymi Ropczycę 1:0. Ponadto od poniedziałku jednostki treningowe są prowadzone na treningowym obiekcie przy ulicy Legionów w Krośnie.

Początek sobotniego pojedynku został zaplanowany na godzinę 12:00.

#RazemTworzymyWielkieKarpaty