post

Trzy punkty na pożegnanie

Dzisiaj około godziny 19 zakończył się sezon IV Ligi Podkarpackiej. Krośnianie na pożegnanie pokonali Koronę Rzeszów i zakończyli rozgrywki na 9 miejscu w ligowej tabeli.

Ostatni mecz sezonu przyszło rozgrywać w bardzo ciężkich warunkach, temperatura nie pomagała zawodnikom, ale z każdą upływającą minutą w głowie był upragniony koniec sezon i zasłużony odpoczynek.

Lepiej w mecz weszli Krośnianie, którzy już na samym początku zaskoczyli obronę gości i mieli bardzo dogodną akcję pod bramka rywala, niestety nie zakończyła się ona golem.

Kolejne minuty należały do Koronairzy, którzy mocno forsowali obrońców biało-niebieskich, a kilkoma wspaniałymi rajdami popisał się ex Karpaciarz Patryk Buszta. Bardzo dogodną sytuację po dośrodkowaniu miał Karol Czelny, jednak jego strzał główką minimalnie ominął bramkę.

W innej sytuacji strzał Sylwestra Sikorskiego idealnie wybronił bramkarz Korony.

Następnie siła rażenia przeniosła się pod bramkę Mateusza Krawczyka, który zasługuje na ogromne brawa za swoją postawę w tym czasie meczu. Nasz kapitan uchronił swój zespół przed utratą minimum 4 bramek, popisując się niesamowitymi paradami!

Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, a druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie.

Po zmianie stron gra krośnian troszeczkę ustała, zaczęło robić się nerwowo, bo Korona stwarzała sobie coraz to groźniejsze sytuacje.

Po uspokojeniu gry przyszedł czas na ataki! Pierwszy zakończony sukcesem był w 66 minucie, kiedy to Karol Sęp otworzył wynik spotkania!

Utrata gola podrażniła zawodników z Rzeszowa, którzy rzucili się do ataku, ale na posterunku był Mateusz Krawczyk, którego mocno wspierali pozostali zawodnicy, aby piłka nie wpadła do krośnieńskiej bramki.

Wynik w 89 minucie ustalił Michał Stasz, który w polu karnym wykonał kilka dryblingów i ostatecznie zdecydował się na strzał, który okazał się być precyzyjny.

Takim sposobem kończymy sezon wygrywając z rewelacją rundy wiosennej Koroną Rzeszów 2:0 i już za jakiś czas rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu.

Dziękujemy wszystkim za cały sezon, RAZEM pokazaliśmy wielki charakter i udowodniliśmy, że młodzież jest w stanie grać na dobrym poziomie!