post

Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie…

Dnia 1.05.2021w wieku 83 lat, na wieczny spoczynek udał się kolejny z zasłużonych dla krośnieńskiej piłki, w osobie Adama Matelowskiego.

Wyżej wspomniany swoją przygodę z futbolem rozpoczął w wieku 12 lat w ówczesnym Włókniarzu Krosno. W 1957 roku po zmianie nazwy na Legię Krosno, Adam Matelowski awansuje do II ligi gdzie wraz ze swoimi braćmi Tadeuszem oraz Andrzejem walczy o awans na najwyższy szczebel polskich rozgrywek, w między czasie wzbudzając zainteresowanie takich marek jak Wisła Kraków czy Walter Rzeszów.

W 1967 roku kończy swoją piłkarską karierę, by zdobyte doświadczenie wykorzystywać w pracy z krośnieńska młodzieżą, a jego największym sukcesem było zajęcie I miejsca w lidze międzywojewódzkiej w 1972 roku.

Prócz nauki piłkarskiego rzemiosła zawsze przekazywał swoim podopiecznym takie wartości jak szacunek, patriotyzm, odpowiedzialność, punktualność i pracowitość. Był pedagogiem, nauczycielem i trenerem.

Ze względu na stan zdrowia w 1992 roku zakończył trenerską pracę, jednakże cały czas był stałym bywalcem stadionu przy ulicy Legionów. Osobą że swojego otoczenia dał się zapamiętać jako zawsze radosny, szczery i uśmiechnięty.

Za swoje osiągnięcia i wytrwałość w pracy w 2013 roku otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki Joanny Muchy brązową odznakę „Za zasługi dla sportu”.