post

Zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Karpat Krosno

Pierwsze ruchy transferowe już za nami. Do zmian doszło na chwilę obecną na stanowisku trenera naszego zespołu. Powiększył się też sztab szkoleniowy.

Półtora roku temu doszło do zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespołu, miejsce Adama Fedoruka zajął Dariusz Jęczkowski, który objął prowadzenie pierwszego zespołu 9 stycznia 2018 roku i pełnił to stanowisko do 31 czerwca 2019 roku.

Dotychczasowy head coach poprowadził Karpaciarzy w 51 meczach ligowych, z czego 17 było jeszcze w 3 lidze. W sezonie 2017/18 biało-niebiescy pod wodzą Trenera Jęczkowskiego rozegrali 17 spotkań, z czego 3 wygrali, 5 zremisowali i 9 przegrali. Niestety wynik ten, plus rezultat z rundy jesiennej sprawił, że krośnianie spadli z 3 ligi. W tym samym sezonie był też miły akcent! Krośnianie zdobyli Puchar Polski na szczeblu Okręgowym. W meczu półfinałowym z Siarką Tarnobrzeg jednak przegrali w samej końcówce meczu i zakończyli swoją przygodę w turnieju tysiąca drużyn.

Sezon 2018/19 rozpoczął się w 4 lidze, gdzie rozegraliśmy 34 spotkania. W 14 z nich trener Jęczkowski schodził z ławki trenerskiej jako zwycięzca, 6 razy padł remis i 14 razy lepsi okazali się rywale. Karpaciarze zajęli 9 miejsce w tabeli i utrzymali się w 4 lidze podkarpackiej.

Krośnianie wygrali też klasyfikację Pro Junior System, czyli w wolnym tłumaczeniu a naszych barwach grali najmłodsi zawodnicy w całej lidze.

Trener Dariusz Jęczkowski na sezon 2019/20 wybrał kierunek Rzeszowski, a konkretnie drużynę Resovii. Jest to powrót do Sovii po 2 latach. Wcześniej pracował z drużyną Juniora Starszego, z którą wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów, prowadził też pierwszą drużynę Resovii, która ówcześnie występowała w 3 lidze. Teraz obejmuję posadę Dyrektora Sportowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów.

Trener Dariusz Jęczkowski, po 1,5 roku pracy jako pierwszy trener Karpat, przenosi się do Resovii Rzeszów na stanowisko Dyrektora Sportowego w SMS Resovia.

Wracając do Karpat, to już mamy zastępstwo na stanowisku pierwszego trenera. Wspomnianego wcześniej Dariusza Jęczkowskiego zastąpi Dariusz Liana, który dotychczas pracował w grupach młodzieżowych Karpat Krosno. W mijającym sezonie zdobył Mistrzostwo Podkarpacia i w meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 okazał się lepszy wraz ze swoimi zawodnikami od drużyny Sandecji Nowy Sącz. To jednak nie koniec, jego asystentem będzie Piotr Hajduk. Były zawodnik Karpat, oraz wieloletni kapitan drużyny. W ostatnich latach trener zespołu Juniorów, który również zdobył w mijającym sezonie tytuł Mistrzostwa Podkarpacia. Drugim asystentem i osobą od analizy będzie Miłosz Kuzianik, który już rozpoczął pracę w Karpatach u boku trenera Jęczkowskiego.

Bardzo dziękujemy trenerowi Jęczkowskiemu za 1,5 roku pracy w Dumie Miasta Szkła i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Natomiast trenerowi Lianie oraz jego asystentom – Piotrowi Hajdukowi i Miłoszowi Kuzianikowi życzymy samych wygranych meczy i wielu sukcesów z nowymi celami zawodowymi!

Witamy w zespole Dumy Miasta Szkła! Razem zróbmy krok w przód i pokażmy siłę biało-niebieskich!

#RazemTworzymyWielkieKarpaty