post

Dwa wyjazdy i jedna wygrana

W przeciągu ostatniego tygodnia, krośnianie rozegrali 2 mecze wyjazdowe. Na 6 punktów zdobyli 3. Wygrywając w Kolbuszowej, ale niestety przegrywając w Ropczycach.

01.05.2019 Środa

Błękitni Ropczyce – Karpaty Krosno 2:1 (0:0)

Pierwszy wyjazd był 1 maja do Ropczyc, gdzie graliśmy z miejscowymi Błękitnymi.

Spotkanie bardzo długo się rozkręcało, bo inauguracyjna bramka padła dopiero w drugiej połowie, niestety był to gol dla gospodarzy.

Kilka minut później Błękitni prowadzili już 2:0 a bramka dla Karpat padła po niefortunnej interwencji bramkarza Ropczyc i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

______________________________

05.05.2019 Niedziela

Sokół Kolbuszowa Dolna – Karpaty Krosno 2:3 (1:2)

Drugie spotkanie było już dużo przyjemniejsze dla biało-niebieskich, którzy schodzili z boiska w Kolbuszowej Dolnej z wygraną!

Wszak prowadzenie jako pierwsi objęli gospodarze, bo już w 7 minucie było 1:0. Sytuacja niemalże identyczna jak w meczach z Wisłokiem i Wisłoką – błąd w okolicy pola karnego, strata i gol… Na szczęście w tym meczu udało się odrobić stratę, a nawet wyjść na prowadzenie! W 32 minucie bramkę wyrównującą zdobył Bartłomiej Wojtasik, 7 minut później wynik podwyższył Michał Stasz i po 45 minutach było 2:1 dla Karpat.

Po zmianie stron gra nadal była lepsza w wykonaniu przyjezdnych, którzy zdobyli 2 bramki, jednak ze spalonego… Prawidłowa bramka natomiast padła w 58 minucie, a jej autorem był Dominik Kowalski! Gospodarze jeszcze trafili na 2:3 z rzutu karnego co spowodowało nerwową końcówkę, jednak ostatecznie udało się dowieźć cenne 3 punkty!