post

Pewny awans do półfinału OPP

Mimo wyrównanej pierwszej połowy i ambitnej postawy gospodarzy, pucharowe spotkanie pomiędzy Przełęczą Dukla, a Karpatami Krosno zakończyło się wynikiem 0-4. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Marek Fundakowski. Jedno trafienie dorzucił Dawid Król.

Druga połowa piłkarskiego widowiska rozgrywanego w Dukli, toczyła się pod całkowitym dyktandem biało-niebieskich którzy dużo lepiej poczynali w operowaniu piłką jak również bez problemów stwarzali sytuacje strzeleckie, co w rezultacie zaowocowało zdobyciem 4 bramek.

Bardzo dobre zawody w bramce rozegrał Grzegorz Żytniak który w rozgrywkach ligowych pełni rolę zmiennika Mateusza Krawczyka, kilka razy popisując się wyrafinowanymi interwencjami studząc ofensywne zapędy podopiecznych Sławomira Walczaka.

Dzięki wygranej i tym samym udanemu rewanżowi za ubiegłoroczną porażkę, podopieczni Dariusza Liany meldują się w półfinale rozgrywek OPP, w którym na wiosnę 2020 roku stoczą bój z odwiecznym rywalem, JKS Czarni Jasło.

Przełęcz Dukla 0-4 Karpaty Krosno

0-1 Marek Fundakowski

0-2 Dawid Król

0-3 Marek Fundakowski

0-4 Marek Fundakowski

Przełęcz Dukla: Fornal – Korzec, Zima, Mierzejewski, M. Kudła (80. Ożga) – Wołczański, Moszczyński K., (75. Stanosz), Mielech (85. Sysak), Mierzejewski T., Moszczyński W.(70. Kuna) – Frączek

Karpaty Krosno: Żytniak – M.Stasz (Polański), Gierlasiński, Wilk (Zych), Wojtasik – Sz.Stasz (Pelczar), Knap, Blezień – Kowalski (Glod) , Król (Czelny), Wajs (Fundakowski)